Koroonaviirusega seotud teave Türgi kohta

Nakatanute arv

Ametlikult on Türgis 29. juuli seisuga 228 924 koroonaviirusesse nakatunut, surnud on 5 659 inimest.

Oluline info reisimise kohta

Türgi ja muu maailma vaheline lennuliiklus taastub järk-järgult, teavet lendude toimumise kohta saab lennufirmadelt. Saatkonnale teadaolevalt alustab Türgi lennukompanii taas otselende Istanbuli ja Tallinna vahel 15. augustil (esialgu lennatakse kahe riigi pealinnade vahel kolm korda nädalas). Konkreetse teabe saamiseks palume pöörduda otse Türgi lennukompanii poole.

Riigisiseste lendude taastamisega alustasid Türgis tegutsevad lennufirmad 1. juunil. Türgi-sisesele lennule pääsemiseks on vajalik HES-kood (koroonaviiruse leviku ennetamise ja viiruse jälgimisega seotud kood), mida saab hankida kas spetsiaalse mobiilirakenduse, SMSi või valitsuse veebilehe kaudu. Täpsemat teavet HES-koodi ja selle hankimise kohta saab näiteks Türgi lennukompanii kodulehelt.

Teavet Türgi lennukompanii lendude taastamise kohta saab nende veebilehelt.

Sisenemispiirangud Türki:

11. juunil tühistas Türgi seni välismaalastele kehtinud sisenemispiirangud, samuti tühistati karantiininõue. Kõik riiki saabujad peavad läbima tervisekontrolli (kehatemperatuuri mõõtmine), vajadusel suunatakse reisija tegema tasuta koroonatesti, haiged reisijad suunatakse karantiini.

Õiguslikult siduvat teavet Türki sisenemise reeglite kohta saab Türgi pädevatelt ametivõimudelt (näiteks Türgi saatkonnalt Tallinnas).

Saatkonnale teadaolevad muud piirangud

Endiselt on kohustuslik kanda maski kõikides avalikes kohtades, sh tänaval ja kauplustes ning ühiskondlikus transpordis ja teistes sõidukites ning hoida distantsi (1,5 meetrit).

Türgi on juuni ja juuli jooksul tühistanud suurema osa riigisisestest piirangutest, kehtima on jäänud vaid mõned, peamiselt vanusest sõltuvad piirangud üle 65aastastele ja alla 18aastastele. Saatkonnale teadaolevalt ei kehti vanuselised piirangud Türgis viibivatele välisturistidele.

Täpsemat ja õiguslikult siduvat teavet Türgis kehtivate piirangute kohta saab pädevatelt Türgi ametivõimudelt.

Üldist infot koroonaviiruse 2019-nCoV kohta leiab Välisministeeriumi kodulehelt.