Koroonaviirusega seotud teave Türgi kohta

Nakatumisnäitaja

Türgi mitteametlik nakatumisnäitaja (viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta) on 20. juuli seisuga 177.

Oluline info reisimise kohta

Türgi-sisesele lennule pääsemiseks on vajalik HES-kood (koroonaviiruse leviku ennetamise ja viiruse jälgimisega seotud kood), mida saab hankida kas spetsiaalse mobiilirakenduse, SMSi või valitsuse veebilehe kaudu. Täpsemat teavet HES-koodi ja selle hankimise kohta saab näiteks Türgi lennukompanii kodulehelt.

Sisenemispiirangud Türki:

Enamustest riikidest (sealjuures Eestist) Türki saabujad peavad esitama kas
* oma koduriigi ametiasutuse poolt väljastatud tõendi vaktsineerimise kohta (vaktsineerimise lõppemisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva) või
* oma koduriigi ametiasutuse poolt väljastatud tõendi selle kohta, et nad on viimase 6 kuu jooksul põdenud COVID-19 haigust või
* negatiivse PCR testi tulemuse, test peab olema tehtud mitte varem kui 72 tundi enne Türki sisenemist või
* negatiivse antigeeni kiirtesti tulemuse, test peab olema tehtud mitte varem kui 48 tundi enne Türki sisenemist.
Karmimad reeglid kehtivad neile, kes saabuvad Türki Afganistanist või Pakistanist või on viimase 14 päeva jooksul viibinud nendes riikides (PCR test ja 10 päeva karantiini, mida on võimalik lühendada seitsmendal päeval kordustesti andmisega).

Kõik lennukiga Türki saabujad täitma enne Türki suunduvale lennukile asumist veebilehel register.health.gov.tr vastava ankeedi (ankeedi infoleht inglise ja türgi keeles). Ankeeti saab täita kõige varem 72 tundi enne reisi, vajadusel saab seda teha ka lennujaamas vahetult lennukile asumist. Reisija peab ankeedi pärast veebilehel täitmist ja edastamist välja trükkima või siis mobiilsesse seadmesse alla laadima ning esitama täidetud ankeedi enne lennukile asumist. Ankeedi täitmisel genereeritakse reisijale ka HES-kood. 

Õiguslikult siduvat teavet Türki sisenemise reeglite kohta saab Türgi pädevatelt ametivõimudelt (näiteks Türgi saatkonnalt Tallinnas).

Saatkonnale teadaolevad muud piirangud

Kõikides avalikes kohtades, sh tänaval, kauplustes, asutustes, kortermajade trepikodades ja liftides ning ühiskondlikus transpordis ja teistes sõidukites peab kandma maski. Maskikandmise kohustus kehtib terves Türgis, lisaks on kohustus hoida distantsi (1,5 kuni 2 meetrit).

Viitega koroonaohule on alates 12. novembrist 2020 kogu Türgis keelatud suitsetamine avalikes kohtades, sealhulgas ka tänavatel ja väljakutel ning bussipeatustes.

1. juulist tühistas Türgi sisuliselt kõik koroonaviirusega seotud piiranguid. Tühistati nii liikumispiirangud kui ka piirangud linnadevahelisele reisimisele. Teenindus- ja meelelahutuskohadest jäeti piirangud kehtima vaid üksikut liiki asutustele (näiteks vesipiibusalongid ja -kohvikud).

Täpsemat ja õiguslikult siduvat teavet Türgis kehtivate piirangute kohta saab pädevatelt Türgi ametivõimudelt.

Üldist infot koroonaviiruse 2019-nCoV kohta leiab Välisministeeriumi kodulehelt.