Eesti kodaniku passi ja ID-kaardi taotlemine

Tähelepanu! Kõige lihtsam taotleda uut Eesti kodaniku passi või ID-kaarti Politsei- ja Piirivalveameti iseteeninduses. Kui teie sõrmejäljed PPA andmebaasis on vanemad kui kuus aastat, siis saate soovi korral anda saatkonnas vaid sõrmejäljed (tasuta teenus, vajalik eelregistreerimine meie elektroonilises kalendris) ning pärast seda taotleda dokumente Politsei- ja Piirivalveameti iseteeninduses.

Eesti kodaniku passi või ID-kaardi taotlemiseks saatkonnas palume registreerida end konsuli vastuvõtule meie elektroonilises kalendris või saata e-kiri aadressile [email protected]. Kui kasutate vastuvõtule registreerimiseks elektroonilist kalendrit, siis palun pidage meeles, et igale taotlejale (kaasa arvatud alaealine laps) tuleb broneerida eraldi aeg. Vastu võetakse vaid selle isiku taotlus, kelle nimele on tehtud broneering elektroonilises kalendris.

Eesti kodaniku passi ja ID-kaardi taotlemise korra, taotlemisel esitatavate dokumentide ja taotluse läbivaatamise eest tasutavate riigilõivude kohta saate täpsemat teavet Politsei- ja Piirivalveameti veebilehelt.

Riigilõivu saab saatkonda taotluse esitamisel tasuda

  • saatkonnas kohapeal sularahas (vastu võetakse vaid eurosid, palume võimalusel varuda täpne summa);
  • saatkonnas kohapeal pangakaardiga (VISA, EuroCard, kasutatav pangakaart peab võimaldama teha makseid välismaal);
  • ülekandega saatkonna arveldusarvele Garanti pangas (eurodes);
  • ülekandega Rahandusministeeriumi arveldusarvele Eestis (eurodes).

Saatkonna arveldusarve:

Eesti Vabariigi Suursaatkond Ankara
Garanti Bank
324 – 9097779
Swift: TGBATRISXXX
IBAN: TR28 0006 2000 3240 0009 0977 79
Makse selgitusse palume märkida taotleja nimi ja teenuse nimetus (näiteks Eesti kodaniku passi taotlus).

Riigilõivu tasumisel Rahandusministeeriumi arveldusarvele Eestis palume juhinduda Politsei- ja Piirivalveameti kodulehel olevast informatsioonist.