Eesti suursaadik Türgis andis üle volikirja

Täna, 3. oktoobril andis Eesti suursaadik Annely Kolk üle volikirja Türgi Vabariigi presidendile Recep Tayyip Erdoğanile.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kinnitasid suursaadik Kolk ning Türgi president Erdoğan kahe riigi suhete kiiret arengut ning aktiivset koostööd liitlastena NATO-s. „Türgi on meile hea ja oluline liitlane julgeolekuküsimustes NATO-s ja soovime senise  tugeva koostöö jätkumist ka tulevikus,“ sõnas suursaadik Kolk. „Tänasin Türgit toetuse eest Eesti valimisel ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmeks, kus saame kindlasti teha tihedat koostööd Julgeolekunõukogu puudutavatel teemadel,“ lisas Kolk.

Türgi president rõhutas, et Türgi ei ole kunagi tunnustanud Eesti okupeerimist Nõukogude Liidu poolt. Nii president Erdoğan kui suursaadik Kolk nägid võimalust koostööd laiendada nii riigikaitse, majanduse, kui turismi vallas. „Meie kogemused ja üha digitaliseeruv maailm tekitab vajaduse teha aktiivsemat koostööd ka digitaal- ja küberturvalisuse vallas, “ ütles suursaadik Kolk.

Suursaadik Annely Kolk töötab välisministeeriumis alatest 1999. aastast, kui alustas tööd juriidilises osakonnas. Alates 2007. aastast kuni 2010 aastani oli Kolk alalises esinduses Genfis ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organsatsioonide juures poliitikaküsimuste diplomaat. Genfist tagasi tulles liitus Annely Kolk jällegi juriidilise osakonnaga ning alates 2014. aastast kuni käesoleva aasta sügiseni oli ta välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler. Suursaadikuna Ankaras on tal kaasakrediteeringud Aserbaidžaani Vabariiki ja Iraani Islamivabariiki. Annely kolk valdab inglise, vene, soome, saksa ja prantsuse keelt.

Eesti Vabariigi suursaatkond Türgis avati 2001. aastal, lisaks on Eestil aukonsulaat Antalyas, Bursas, Istanbulis, Mersinis ja Trabzonis.